Tarihçe

Firmamızın temeli 1961 yılında atılmıştır. 1972 yılında TEKNİKEL MOTOR ve TORNA ATÖLYESİ KOLL. ŞTİ olarak Ertap MÜLAYİM ve Mustafa Selim NİĞDELİ tarafından kurulmuştur. Şu anda ikinci kuşak olan Deniz Tamer MÜLAYİM ve Volkan NİĞDELİ tarafından devam ettirilmektedir.

Bugün 2013 yılı olarak 41 yıl İzmir ilinde ve Ege Bölgesi’nde hizmet vermektedir. Firmamızın kurucularından Ertap MÜLAYİM Makine Mühendisidir. İhtisasını gemi dizel motorları üzerine yapmış ve EGE ÜNİVERSİTESİ’NDE 12 yılı aşkın öğretim görevlisi olarak hocalık yapmıştır.

Firmamızda ağırlıklı olarak meslek lisesi mezunu olmak üzere 29 eleman çalışmaktadır.

Firmamızda binek, iş makineleri, jeneratör motorları ve gemi motorları ile motor yenileme ve silindir kapak revizyon işleri yapılmaktadır.

Firmamız bu faaliyetlerine 1100 metrekare kapalı alanda devam etmektedir.

Firmamızda GMY standartlarına uygun en son sistem rektifiye, taşlama, torna, kapak taşlama, kapak revizyonu, çatlak kontrolü ve kalibrasyonlu ölçü aletleri ile işlemler yapılmakta olup firmamızda yüzey pürüzlük cihazı bulunmaktadır.

Firmamızda ayrıca ISO 9001: 2008 ve Hizmet Yeterlilik Belgesi ( T.S.E ) mevcuttur.

Firmamızın genel olarak çalıştığı firmalar; ÇUKUROVA, TEMSA, BORUSAN, DEMİR ÇELİK FABRİKALARI, PETKİM, TOFAŞ, IVECO, MAN, MERCEDES, ENKA, VOLVO, DENİZ YOLLARI İŞLETMESİ, FORD gibi muhtelif firmalara hizmet vermektedir. Belirttiğimiz işyerlerinin dışında çiftçiye hizmet veren traktör motorları, kompresör revizyonu, demir çelik fabrikalarının merdane ve millerinin taşlanma işleri yapılmaktadır.

Gemi sanayisine de hizmet vermekte olan firmamızda her türlü KAVER revizyonu WHİTE METAL (savurma döküm teknolojisi kullanılarak) yatak dökümü, şaft yatak dökümü ile her türlü yenileştirme işlemleri de yapılmaktadır.

Firmamızın amacı sanayici olarak hizmet sektöründe teknolojiyi adım adım takip ederek her zaman kendini yenileyebilen ne yaptığının bilinci içinde en iyisini yaparak müşteri memnuniyetini temel ilke kabul ederek uzun yıllar hizmet vermektir.